parallax background
 

خدمات قابل ارائه


طراحی و اجرای گچبری، انواع پتینه های ایتالیایی و فرانسوی، اجرای ورق طلا و کهنه کاری آن، نقاشی هنری روی سقف و دیوار بصورت حرفه ایی با بهره گیری از مرغوبترین متریال و ترمیم آثار هنری قدمت دار

 

اجرای ورق طلا

ورق طلا اصولا به دو نوع اصلی و عمده تقسیم میشود یکی ورق طلای عیار دار که از جنس طلا بوده و بسته به نوع کاربرد ابعاد و ضخامت و عیار گوناگون دارد که طبیعتا قیمت بابلایی دارد و بیشتر برای ساخت اماکن مذهبی و هنری و املاک شخصی و کارهای هنری استفاده میشود که به شخصه از این نوع ورق در نقاشهای هنری روی بوم و تخته استفاده میکنم از این نوع ورق در لوازم آرایشی هم استفاده میشود. اما نوع دوم که بیشتر در کارهای تزیینی و ساختمانی استفاده میشود نوعی ورق بر پایه فلز میباشد که از جنس طلا نبوده و بدلیل داشتن رنگ و براقیت و جلا و ظاهری که مانند طلا دارد به این نام شناخته میشود. این نوع ورق طلا دارای ضخامت در حد میکرون بوده وبرای کارهایی ضریف که نیاز به رنگ وزیبایی بالا دارند استفاده میشود که معمولا دارای ابعاد 8-8 12-12 16-16 20-20 سانتی متر میباشد و متداول ترین نوع آن در بازار ایران 16-16 سانت متر است و قیمت مناسب ومقرون به صرفه ای دارد.

 

پتینه‌کاری ایتالیایی

پتینه هنر کهنه کردن اجسام -کارهای هنری و سطوح مختلف با بهره گیری از رنگ و بافت و ایجاد نمایی کهنه یا فرسوده است. این هنر با اتفاده از رنگ های مات کننده پوشاننده روشن کننده و تیره کننده به اشیا حالتی کهنه میدهند. پتینه کاری هنری است که با استفاده از رنگهای دکوراتیو و ابزار مختلف بافت های خاص ایجاد میکند و بسیار دلنشین تر از رنگهای دیگر دارد.

 

گچبری

گچبری یکی از هنرهای وابسته به معماری است که در هر منطقه و دوره زمانی شکل و شیوه مخصوص به خود را داشته است. همانطور که از نام این هنر پیدا است متریال اصلی بکار رفته گچ میباشد. دو نوع گچبری وجود دارد نوع پیش ساخته که با قالب آماده در کارگاه ساخته میشود و قیمت پایین تری دارد و نوع دوم - گچبری مستقیم روی محل مورد نظر انجام میشود و قیمت بالاتر نسبت به نوع اول دارد. استفاده از هنر گچبری کلاسیک و بکار گیری هنرهای تزیینی دیگر و نقاشی هنری و پیکرتراشی و ایجاد هماهنگی میان عناصر مختلف وحدتی شگفت انگیزو اثری کامل بوجود می آورد.