مهدی بیگلری با بیش از 14 سال تجربه کاری

مهدی بیگلری متولد سال 1364

از نه سالگی نقاشی رنگوروغن روی بوم را نزد اساتیدی مثل مرحوم استاد عباس کاتوزیان و استاد بهزاد صادقی شروع کرد.

بعد از دوازده سال نقاشی رنگوروغن در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار قبول سفارشات نقاشی هنری روی سقف و دیوار (نقاشی سقفی و نقاشی دیواری) سنگ سازی انواع پتینه و اجرای ورق طلا و کهنه کاری و ترمیم آثار هنری قدمت دار را شروع کرد و در حال حاضر بیش از 14 سال در این زمینه فعالیت و تجربه دارد و جزو اولین افراد در ایران میباشد که اینگونه فعالیت ها را شروع کرده است و با رزومه ای قوی نامی آشنا در زمینه طراحی و اجرای صفر تا صد پروژه های کلاسیک اعم از طراحی و اجرای گچبری و انواع پتینه های ایتالیایی و فرانسوی و اجرای اصولی ورق طلا و نقاشی های هنری روی سقف و دیوار دارد.


مافیای
صنعت نقاشی سقفی در ایران


امروزه با بالا رفتن شمار طرفداران دیزاین و معماری کلاسیک در ایران تعداد زیادی از معماران وآرشیتکت ها و اشخاصی که قصد انجام اینگونه تغییرات در منزل و یا محل کار و.....را دارندبه این سبک از دیزاین روی آورده اندکه متاسفانه با عدم آگاهی و شناخت کافی از ماهیت این سبک و کار حرفه ای با اشخاصی مواجه میشوند که با تکیه بر دوره های آموزشی کوتاه اقدام به شروع کار کرده اند و عزیزان کارفرما بعد از دیدن کار حرفه ای تازه متوجه تفاوت کار شده و متوجه اشتباه خود میشوند.از این رو بد نیست کمی تحقیق و مقایسه کنید.

این گونه افراد با استفاده از متریال نامرغوب و آماده سازی نادرست و روند کاری غلط و در زمینه نقاشی هنری (نقاشی سقفی و نقاشی دیواری) پیشنهاد مدل های ساده و کم کار متریال نامرغوب کاری غیر حرفه ای و با طول عمر پایین را انجام میدهند. افتخار ما تجربه و فعالیت بیش از 14 سال مداوم در پروژه های لوکس و استفاده متریال مرغوب واجرایی حرفه ای است.

نقاشی سقفی


نقاشی دیواری و سقفی به نقاشی گفته میشود که بر روی دیوار و سقف داخلی ساختمان جهت تزیین و زیبا سازی آن فضا بکار گرفته میشود. اما این هنر از کجا و به چه دلیل شروع و رونق گرفت ؟ نقاشی سقفی و دیواری در اواخر قرن 16 میلادی از ایتالیا شروع شد و تا اواخر قرن 18 میلادی در اروپا رواج داشت اما به چه دلیل ؟ رهبران کلیسا ها برای جذب بیشتر مردم از هنر استفاده کردند و از هنرمندان چیره دست خواستند تا کلیساهای آنها را تزیین کنند دلیل دیگر پادشاهانی بودند که با قصرهای مجلل میخواستند قدرت و شکوه خود را به دیگران نشان دهند اما دلیل دیگر و مهمترین دلیل خود هنرمندانی بودند که میخواستند در خلق آثار هنری خود آزادی و خلاقیت داشته باشند و این آزادی عمل را در خلق آثار نقاشی بر روی دیوار و بخصوص بر روی سقف و با سبک باروک تجربه کردند. نقاشی سقفی ودیواری که امروزه در ایران رواج پیدا کرده است همان طور که قبل توضیح دادم برای زیبا سازی فضای مورد نظر در کنار موارد دیگر تزیینی بکار گرفته میشود.

نکاتی که قبل از سفارش به اشخاص مورد نظر باید به آن توجه داشت:


همانطور که متوجه شدید قصد از انجام نقاشی هنری روی سقف و دیوار برای زیبایی بیشتر است پس باید توجه داشته باشید شخص پیمانکار اطلاعات کافی ازشناخت متریال را داشته باشد-حتما نمونه کارهای انجام داده را مقایسه کنید-از این نکته که کارهای نشان داده شده بدرستی مطعلق به خود شخص باشد اطمینان حاصل کنید-نقاشی سقفی در طول عمر خود هنرمندان بسیار قوی و بر خلاف آن هنرمندان ضعیفی را به خود دیده است.خیلی از عزیزان بدلیل نداشتن مهارت کافی از مدل های ساده و بی کیفیت مطعلق به نقاشان ضعیف که پیشتر توضیح دادم استفاده میکنند به این نکته بسیار توجه داشته باشید.